Zmiana Regulamin świadczenia usług telekomunikacyjnych w sieci mnc.pl z dnia 10.01.2017r
11 stycznia 2017
Webmail – poczta.mnc.pl w nowym wydaniu
11 maja 2018
Zmiana Regulamin świadczenia usług telekomunikacyjnych w sieci mnc.pl z dnia 10.01.2017r
11 stycznia 2017
Webmail – poczta.mnc.pl w nowym wydaniu
11 maja 2018
POKAŻ WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI

Testy IPv6 w sieci abonenckiej MNC.PL

Miło nam poinformować, iż przeprowadziliśmy z powodzeniem pierwsze testy wykorzystania adresacji IPv6 w sieci abonenckiej na urządzeniach domowych. W tzw. trybie dual-stack komputery domowe otrzymują prócz adresów IPv4, także adresy IPv6 umożliwiające komunikację z Internetem z wykorzystaniem starego oraz nowego protokołu transmisji.

Stale monitorujemy proces wdrażania IPv6 w Internecie – przebiega on jednak znacznie wolniej, niż pierwotnie zakładano. Od kilku lat równolegle z adresacji IPv4 i IPv6 korzystają m.in. nasze serwery pocztowe, główne routery, strony firmowe i inne usługi sieciowe. Jak dotychczas jednak wszystkie zasoby Internetu dostępne są w oparciu o adresację IPv4, a ponadto wiele (szczególnie starszych) urządzeń nie obsługuje IPv6.

Prowadzone przez nas testy IPv6 w sieci abonenckiej stanowią jednak przygotowanie sieci do migracji na nową adresację. Od kilku lat zapowiadany jest bowiem kres sieci opartej o dotychczasowy protokół IPv4. Nie czekając na zmiany w całym Internecie, nie wykluczamy uruchomienia dostępu dual-stack naszych abonentów sieci światłowodowej już w przyszłym roku.

Niniejsza wiadomość publikowana jest właśnie w oparciu o połączenie z komputera do serwera i naszej firmowej strony z wykorzystaniem protokołu IPv6.

Skip to content