SPRZĘT GPON – MNC

Zestaw usług GPON@MNC.PL oparty jest na dwóch typach terminali abonenckich nazywanych zbiorczo ONT. Wybrane modele należą do najnowszych produktów znanego, światowego producenta rozwiązań sieciowych – firmy Alcatel Lucent (w skrócie ALU). Nowoczesną sieć światłowodową budujemy z najlepszymi i najnowocześniejszymi rozwiązaniami. Nasz flagowy terminal I-240W-A wszedł do sprzedaży w III kwartale 2013 r. debiutując w Polsce właśnie w sieci MNC.PL!

gpon_1

ONT – TERMINAL OPTYCZNY GPON I-240W-A

Nasz flagowy terminal ONT, to bardzo nowoczesne „wszystkomające” urządzenie, ograniczające ilość kabli w mieszkaniu. Posiada wbudowany router, bezprzewodowy punkt dostępowy WiFI, bramkę VOIP, switch i serwer plików.
Idealne rozwiązanie dla wymagających.

Urządzenie wyposażone jest w:

  4 ethernetowe porty 10/100/1000 Mb/s  dla szerokopasmowego dostępu do Internetu, ultraszybkiej sieci domowej LAN, a także podłączenia dekoderów IPTV/VOD/TVoD, czy innych zaawansowanych urządzeń IP;

  wbudowany punkt dostępowy Wi-Fi – 2 anteny;

  2 wyjścia telefoniczne umożliwiające podłączenie dowolnego, zwykłego analogowego telefonu z wybieranie tonowym;

  2 porty USB wykorzystywane np. do podłączenia pendrive’a na potrzeby serwera plików.

WIĘCEJ INFORMACJI O i-240W-A

I-240W-A, to nowoczesne, niezwykle szybkie i wszechstronne domowe centrum sieciowe dla wymagającego abonenta poszukującego usług 3Play (Internet, TV i Telefon). Terminal zapewnia przy tym zarówno bezpieczeństwo lokalnej sieci domowej abonenta, jak i umożliwia przekierowanie portów dla wybranych usług, które chcemy udostępnić z sieci domowej do Internetu. Co więcej – wbudowany serwer FTP pozwala wygodnie i bezpiecznie udostępniać poprzez Internet wybrane pliki, bez ponoszenia ryzyka związanego z udostępnianiem danych bezpośrednio z domowego komputera.

Funkcjonalność domowego routera, serwera plików i bezprzewodowego punktu dostępowego WiFi powodują, iż ten terminal jest świetnym wyborem również dla osób korzystających w MNC wyłącznie z Internetu. Dodatkowe funkcje umożliwiają oczywiście aktywację w dowolnym późniejszym terminie usług 3Play bez konieczności wymiany terminala.

Wystarczy podpisać w naszym biurze aneks na dodatkowe usługi, a zostaną one uruchomione zdalnie bez konieczności wizyty serwisanta. Z tego powodu oraz dzięki otrzymanemu dofinansowaniu w ramach POIG 8.4 urządzenie to montujemy u naszych wszystkich nowych abonentów.


 

INSTRUKCJA TERMINALA:

instrukcja-ONT-Alu-I-240W-A

gpon_2

ONT – TERMINAL OPTYCZNY GPON I-010G-P

Urządzenie wyposażone jest w jeden ethernetowy port 10/100/1000 Mb/s. Pracuje w trybie bridge stanowiąc w praktyce mediakonwerter pomiędzy siecią GPON, a komputerem, serwerem, routerem lub siecią lokalną abonenta.

Wykorzystywane jest wszędzie tam, gdzie do abonenta dosłać trzeba bardziej złożone usługi – gdy istnieje konieczność podłączenia własnego routera klienta, serwera, switcha dla większej sieci lokalnej.

IP-010G-P sprawdza się również doskonale, gdy do sieci GPON podłączyć trzeba wyłącznie 1 komputer, zaś abonent nie korzysta z naszych innych usług sieciowych. Tryb pracy terminala (transparentny bridge) gwarantuje dodatkowo konfigurację publicznego IP bezpośrednio na komputerze abonenta, nie zaś na routerze dostępowym, jak ma to miejsce standardowo w przypadku urządzenia I-240W-A. To idealne rozwiązanie dla osób potrzebujących udostępnić własny komputer lub serwer w Internecie.

UWAGA! Urządzenie instalujemy wyłącznie w uzasadnionych przypadkach (szczególne wymagania sieciowe i oferta biznesowa) u klientów biznesowych za dopłatą 300 zł netto. Nie jest dostępne w instalacji standardowej usługi GPON MNC (nie jest dofinansowane w ramach projektu).