ZASIĘG SIECI ŚWIATŁOWODOWEJ – MNC

ZASIĘG SIECI ŚWIATŁOWODOWEJ

Internet światłowodowy GPON

Po 2 latach prac w Łodzi i Zgierzu, nasza sieć światłowodowa dociera już do przeszło 10 tys. lokali obejmujących zarówno bloki, jak i budynki jednorodzinne.
Planując inwestycję w nowoczesną sieć nowej generacji w Łodzi i w Zgierzu, zdecydowaliśmy się na budowę sieci światłowodowej w najpopularniejszym obecnie na rynku standardzie GPON.

To duży projekt, którego realizacja możliwa jest dzięki uzyskanemu dofinansowaniu ze środków unijnych przeznaczonych na wsparcie budowy szerokopasmowych sieci dostępowych w ramach POIG 8.4 – Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Projekt pod nazwą: „Next Generation Network (NGN) – budowa sieci optycznej GPON FTTH w Łodzi i Zgierzu” realizowany jest w okresie lipiec 2013 – czerwiec 2015 r. Posiada on oznaczenie POIG.08.04.00-10-213/12 i całkowity budżet 4 074 720,00 zł. Projekty POIG realizowane są pod hasłem: „Dotacje na innowacje. Inwestujemy w Waszą przyszłość”.

CZYTAJ WIĘCEJ O PROJEKCIE POIG.08.04.00-10-213/12

Inwestycja obejmuje w pierwszym etapie realizowanym jesienią 2013 r. zasoby SM Śródmieście oraz osiedle Czerwony Rynek i bloki spółdzielni w rejonie ul. Zarzewskiej.
W drugim zaplanowanym na wiosnę 2014 r. do sieci światłowodowej włączone zostanie Osiedle Piastów, budynki w rejonie skrzyżowania Marszałków oraz wybrane nieruchomości w Zgierzu. Równolegle do sieci podłączane będą również budynki spoza w/w zasobów – zarówno te zlokalizowane w pobliżu zasobów spółdzielczych (choćby w  ścisłym centrum Łodzi w osi ul. Piotrkowskiej), jak i budynki wielo-/jednorodzinne znajdujące się w pobliżu budowanej przez nas magistrali światłowodowej.

W ciągu 2 lat (do końca 2015 r.) – dzięki otrzymanemu dofinansowaniu w zasoby sieci GPON@MNC.PL włączonych zostanie 300 pasywnych węzłów dostępowych obsługujących łącznie kilkaset budynków w Łodzi i Zgierzu.

Równolegle z realizacją w/w projektu planujemy również dodatkowe inwestycje poszerzające zasięg naszej sieci światłowodowej.

POIG-8.4-2012-600

BUDYNKI WIELORODZINNE

Zasięg sieci światłowodowej GPON w Łodzi

GPON_lodz

ZOBACZ DOKŁADNIEJSZE MAPY W/W ZASIĘGÓW NA POSZCZEGÓLNYCH OBSZARACH:

SPÓŁDZIELNIA MIESZKANIOWA ŚRÓDMIEŚCIE

GPON_sm_srodmiescie

OSIEDLE CZERWONY RYNEK

GPON_czerwony rynek

OSIEDLE PIASTÓW

GPON_os_piastów

ŁÓDZKA SM

GPON_lodzka_sm

INNE LOKALIZACJE
l.p. adres
1 Plan Komuny Paryskiej
2 Zamenhoffa
3 Nowa
4 Łukasińskiego
5 Kościuszki

BUDYNKI JEDNORODZINNE

Zasięg sieci światłowodowej GPON w Łodzi i Zgierzu

GPON_JEDNORODZINNE

CENNIK DLA BLOKÓW

Zobacz cennik >

CENNIK DLA DOMÓW

Zobacz cennik >

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Jesteś zainteresowany? Skontaktuj się >