Zmiana rachunku bankowego.
31 maja 2021
UWAGA: Starsze urządzenia i komputery – problemy z certyfikatami od 1.10.2021 r.
1 października 2021
Zmiana rachunku bankowego.
31 maja 2021
UWAGA: Starsze urządzenia i komputery – problemy z certyfikatami od 1.10.2021 r.
1 października 2021

Wraz ze wzrostem prędkości dostępu do Internetu, Abonenci poszukują możliwości wykorzystywania szybkich łączy światłowodowych nie tylko kablowo, ale też bezprzewodowo poprzez domowe routery WiFi.

 

Starsze rozwiązania pracujące w paśmie 2.4 GHz mają ograniczoną wydajność, a ich bardzo duża popularność powoduje, iż niejednokrotnie duży wpływ na osiągane prędkości mają zakłócenia generowane przez urządzenia sąsiadów.

Świetnym rozwiązaniem jest wykorzystanie nowoczesnych punktów dostępowych WiFi pracujących zarówno w starym paśmie 2.4 GHz, jak i szybszym – 5 GHz (tzw. dual-band). Urządzenia te równocześnie udostępniają szybsze protokoły transmisji w paśmie 5GHz – czyli modulację AC w różnych wersjach, która pozwala osiągnąć po WiFi transmisję przekraczającą 800 Mb/s.

Oczywiście warunkiem wykorzystania pełnych możliwości jest zarówno posiadanie urządzeń (routera i domowych) pracujących w paśmie 5GHz oraz obsługujących transmisję w standardzie AC. Jednak nawet nieco starsze telefony, czy laptopy posiadające WiFi 5GHz, ale wcześniejszy standard N, skorzystają z 5GHz i będą mogły w zależności od swojej wersji osiągnąć prędkości 100-300 Mb/s.

W ofercie dostępu światłowodowego GPON mamy od roku nowoczesne routery Halny wspierające zarówno dual-band (2.4 oraz 5 GHz), jak i modulacje do 5GHz AC włącznie. Najnowsze, dostępne od kilku tygodni urządzenia HL-4GMV3 mają nowe, dwurdzeniowe procesory, 512 MB RAM oraz wspierają 802.11ac wave2 / MU-MIMO. To bardzo wydajne bramy dla domowego i firmowego dostępu do Internetu.

Serdecznie zapraszamy!

 

 

 

Skip to content