Schemat zasięgu radiowej sieci MNC na koniec 2014 r.
2 stycznia 2015
TV Jambox: ważne zmiany od 1 kwietnia 2015 r.
26 lutego 2015
Schemat zasięgu radiowej sieci MNC na koniec 2014 r.
2 stycznia 2015
TV Jambox: ważne zmiany od 1 kwietnia 2015 r.
26 lutego 2015
POKAŻ WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI

Podsumowanie projektów unijnych na koniec 2014 r.

Przełom roku, to czas obowiązkowych podsumowań realizowanych projektów unijnych. Przeanalizowaliśmy przy okazji postępy z realizowanego przez nas projektu światłowodowego (GPON) na terenie Łodzi i Zgierza oraz zakończonego w grudniu w wybranych miejscowościach powiatu zgierskiego projektu radiowego. Oto wnioski.

Cechą wspólną obu projektów jest to, iż średnio 15% abonentów, to firmy i instytucje, a 85% abonenci indywidualni.

201412_wifi_speedsRanking najpopularniejszych prędkości jest już ściśle powiązany z technologią świadczenia usług.

I tak w sieci radiowej 1/3 abonentów wybrała podstawowe pakiety do 2 Mb. 2/3 abonentów preferuje szybsze pakiety M-13 (5/5 Mb). Nieliczni sięgnęli po rozwiązania oparte o dedykowane mosty radiowe wykorzystywane przez nas do transmisji od 10 Mb w górę.

201412_gpon_speedsW sieci GPON bezsprzecznie najpopularniejszym pakietem jest G30/30, który wybrało aż 77% abonentów. Co ciekawe, na drugim miejscu uplasował się szybszy pakiet G50/50 (16% użytkowników sieci). Pakiety najwolniejsze (2 Mb+) wybrało jedynie 7% abonentów. Jak dotychczas nikt nie zdecydował się na pakiet 100Mb. Jednak (czego nie widać na załączonych wykresach, gdyż opisują one jedynie prędkości Internetu) wśród abonentów sieci światłowodowej coraz popularniejsze stają się pakiety Internet + TV, które towarzyszą już co czwartej instalacji  GPON i jest to tendencja rosnąca. Oferta platformy Jambox stanowi bowiem świetną alternatywę dla ofert satelitarnych z uwagi na możliwość bardzo dobrego dobrania interesujących abonenta pakietów tematycznych, dzięki czemu interesujący zestaw programów jest tańszy. A w dodatku dostarczany światłowodem!

W 2015 r. koncentrujemy się na dokończeniu projektu światłowodowego. Sieć obejmie m.in. kilkaset budynków na wybranych osiedlach jednorodzinnych w Łodzi i Zgierzu. Trwa również dalsza rozbudowa sieci w zasobach spółdzielni mieszkaniowych. Wiosną opublikujemy bliższe informacje na ten temat.

W marcu będzie miało miejsce 15-lecie od uruchomienia pierwszego węzła sieci MNC.PL, co nastąpiło 9 marca 2000 r. w zasobach SM Śródmieście w Łodzi. Obecne inwestycje ze wsparciem projektów unijnych realizowane na obszarze Łodzi i Powiatu Zgierskiego pokazują wyraźnie, że sieć MNC stale się rozwija i unowocześnia.

Serdecznie dziękujemy naszym dotychczasowym abonentom za zaufanie i wieloletnią współpracę. I zapraszamy do korzystania z naszych usług nowych abonentów.

MNC.PL
MANHATTAN NETWORK CENTER -jesteśmy z Wami już ponad 20 lat!
Skip to content