MNC.PL jest dynamicznie i wszechstronnie rozwijającą się infrastrukturą sieciową. Podstawowym celem projektu sieci MNC.PL od samego początku, tj. od 1999 r. było udostępnienie połączenia internetowego abonentom oraz zapewnienie im możliwości komunikowania się z innymi użytkownikami sieci MNC.PL za pomocą szybkiej sieci lokalnej LAN. Wybór dedykowanej wyłącznie transmisji komputerowej technologii budowy sieci zapewnia od początku jej istnienia olbrzymią przewagę technologiczną w zakresie przepustowości sieci nad pakietami dostępnymi w sieciach telewizji kablowych i u operatorów telekomunikacyjnych z usługami xDSL i GSM. Przewaga ta oferuje nie tylko już obecnie bardzo szybkie transfery między abonentami, ale także stanowi doskonałą platformę dla nowych usług sieciowych, takich jak telefonia IP i nadchodzące usługi multimedialne, takie jak HDTV, VoD, systemy monitoringu nieruchomości i in.

Od zawsze jednak sieć MNC.PL to coś więcej, niż tylko infrastruktura i dostęp do Internetu. To niepowtarzalny klimat kontaktów sąsiedzkich i dostepny non-stop wachlarz dodatkowych usług…

Konto pełne (www+poczta+SFTP+SSH)

konto shellowe

Dostęp do Internetu oraz wymianę i publikację informacji w sieci, wspiera od samego początku zakładane każdemu Abonentowi duże konto. Ma ono obecnie pojemność 300 MB. Stanowi podstawę dla obsługi poczty elektronicznej abonenta oferując skaner antywirusowy, filtr antyspamowy i szyfrowane, poufne połączenie z serwerem. Równocześnie konto to może być wykorzystywane do publikacji własnej strony WWW lub przesyłu/archiwizacji danych protokołem SFTP. Dzięki dostepności konta protokołem SSH, sieć MNC.PL oferuje unikalną na rynku podobnych sieci mozliwość pełnej pracy zdalnej na posiadanym koncie.

Komunikację Abonentów z serwerem sieci (nazwa, to oczywiście mnc.pl lub panteon.mnc.pl) zapewniają więc:

  • w zakresie zdalnej pracy na serwerze – SSH2
  • w zakresie poczty elektronicznej bezpieczne protokoły POP3S i SMTPS
  • w zakresie przesyłania danych – bazujący na SSH2 protokół SFTP*
  • strony WWW udostępnia serwer wspierający PHP i szereg innych technologii
  • dostęp do poczty elektronicznej umożliwa ponadto system Mail@WWW

* nieszyfrowany protokół FTP nie jest dostępny w komunikacji z serwerem!

Konto pocztowe

Dodatkowe jedno konto pocztowe (oprócz w/w konta pełnego) o pojemności 300 MB zakładamy na życzenie Abonenta bez dodatkowych opłat Pozwala ono na wysyłanie i odbiór poczty elektronicznej przez Abonentów sieci MNC.PL z załącznikami do 50 MB. Zakłądane jest zazwyczaj w sytuacji, gdy w lokalu Abonenta istnieje potrzeba posiadania odrębnego konta pocztowego dla domowników, najemców lub innych celów. Celem założenia konta wystarczy skontaktować się z naszym biurem. Kolejne konta pocztowe i pełne aktywowane są już odpłatnie wg. cennika naszej firmy.

phpmyadmin logo

Baza SQL i PHPMyAdmin

Dostęp do bazy danych (10MB) i panelu PHP MyAdmin dla wszystkich abonentów za jedyne 10pln/m-c!

Adresy usług w sieci MNC.PL:

Nazwa usługi Adres Uwagi
Serwer poczty POP3/SMTP poczta.mnc.pl Wymaga „Bezpiecznego połączenia SSL” na portach SMTPS: 25 i POP3S: 995 ustawianego w zaawansowanych właściwościach konta oraz uwierzytelniania poczty wychodzącej.
Mail@WWW poczta.mnc.pl Dostęp do konta pocztowego poprzez stronę WWW z każdej przeglądarki
 eBOK  moje.mnc.pl Panel Abonenta, faktury, zgłoszenia serwisowe, dane.
Serwery DNS 193.151.112.10
193.151.112.20
 nie ma uwag smile
VoIP sip.tpnets.com Dla osób korzystających z naszej oferty telefonicznej
Serwery grup dyskusyjnych poza siecią MNC news.ipartners.pl
news.atman.pl
Dostęp do grup dyskusyjnych.

Pomoc: konfiguracja poczty | ustawienia serwerów DNS
Więcej informacji oraz dane dot. szczegółowej konfiguracji większości w/w usług i wykorzystującego je oprogramowania znajdziesz w dziale Pomoc/Konfiguracje.

Na zakończenie…

Wszelkie informacje dot. sieci i oferowanych usług znajdziecie Państwo w odpowiednich sekcjach naszego serwisu, z których część dostępna jest wyłącznie dla użytkowników sieci. Zawarty w sekcji Aktualności Cennik obejmuje koszty przyłączenia do sieci, abonament oraz ceny odpłatnych usług dodatkowych. Dane osób odpowiedzialnych za funkcjonowanie sieci wymienione są w sekcji kontakt wraz z adresem e-mail oraz numerami telefonów do naszego biura.